Jdi na obsah Jdi na menu
 

Výzbroj

VÝZBROJ VOJÁKŮ BUNDESWEHRU,DELTA FORCE A ČSLA

M4 (DELTA FORCE)
Delta force : FN scar , M4 A1 , SPR , SR - 25 , M249 , M 60 , M16 a4 / A3 / A2 , FN Fall , M 700

G3 (BUNDESWEHR)
Bundeshwehr : H&K G36 (C,K....) , H&K G3 , MP 7 , H&K MP5 , L 96 , L 85 A2 , H&K 416, Glock (jako sekundární zbraň)
u Bundeswehru je možné mít jakýkoli H&K

AK - 47
ČSLA : SAMOPAL VZ. 58 , AK - 47 / 74 / BETA , SVD DRAGUNOV
Pokud vlastníte již jinou zbraň než je napsána výše tak je možné po domluvě s velitelem mít jinou (tu vaši) zbraň jako válečnou kořist.
G36 je útočná puška.
Navržena byla v roce 1990 jako náhrada za pušku G3. V roce 1995 byla zařazena jako služební puška do výzbroje německé armády (Bundeswehr). Dnes je používána mnoha jinými armádami (hlavně speciálními jednotkami) a policejními sbory.

H&K G3
Heckler & Koch G3 je jedna z nejpoužívanějších útočných pušek. Prototyp zbraně byl vyvinut v padesátých letech 20. století německými konstruktéry působícími ve Španělsku. Španělská verze byla vyráběna pod označením CETME Model B. Její modifikací vznikla útočná puška G3, která byla zavedena roku 1959 do výzbroje Bundeswehru náhradou za pušky FN FAL. Tato útočná puška se velmi rozšířila v mnoha zemích Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky a rovněž probíhá její licenční výroba.

H&K MP5
Heckler & Koch MP5 (Maschinenpistole 5) je. Byl v 60. letech 20. století, poprvé byl uveden roku 1966pod názvem HK54.
Zbraň je vybavená pevnou, sklopnou (model PDW) nebo vysouvací pažbou (typ SD6, A5, J). Je používána po celém světě ve vojenských a policejních úřadech; prakticky všemi speciálními jednotkami po celém světě. Jeho hlavní výhodou je jeho kompaktnost. Používá závěr uzamčený uzamykacími válečky, dosahuje vysoké přesnosti a spolehlivosti, ale použitý systém uzamknutí způsobuje vysokou výrobní náročnost a tím pádem i vysokou cenu zbraně. Zbraň používají české i slovenské speciální jednotky.
Samopal MP5 vznikl v roce 1960 ve společnosti Heckler & Koch GmbH je příbuznosý s útočnou puškou G3. Samopal byl na svou dobu revoluční střelbou s uzavřeného závěru a systému uzamčení válečky. Samopal používá náboje ráže 9 mm Luger, ale byla zkonstruována varianta MP5/10 používající výkonnější náboje ráže 10 mm Auto. Vzhledem ke svým parametrům byla zbraň zajímavá pro speciální jednotky.

Glock
GLOCK je rakouská zbrojovka, založená v roce 1963 Gastonem Glockem v Deutsch-Wagramu poblíž Vídně.V době svého uvedení způsobily pistole GLOCK rozruch svým plastovým rámem. Média ochotně šířila zprávu, že tato pistole projde nepovšimnuta detekčním rámem na letišti i rentgenem zavazadel. To samozřejmě není pravda - 83% hmotnosti GLOCKu tvoří klasická ocel a navíc jsou plastové části z tzv. Polymeru 2, který je na rentgenu vidět. Navzdory vykreslení v mnoha amerických filmech ani GLOCK, ani žádný jiný výrobce zbraní nikdy nevyrobil „plastovou" nebo „keramickou" zbraň, která by byla nedetekovatelná.
Delta Force


Zbraň je vyráběna firmou Colt, původní model však navrhl Eugene Stoner a vyrobila zbrojovka ArmaLite. Pro zbraň existuje široká škála příslušenství, které je sdruženo do tzv. balíčku SOPmod (Special OPerations modifications). Ty obsahují např. devítipalcový granátomet M203, tlumič hluku výstřelu, speciální laser AN/PEQ 2, systémy nočního vidění a různé optiky (ACOG) nebo kolimátory (Aimpoint). Zbraň je uzpůsobena ke střelbě střeliva ráže 5,56 × 45 mm NATO, které je podáváno z třicetiranného zásobníku. Střelba funguje stejně jako u jiných zbraní, okénko pro výhoz nábojnic je pouze napravo, stejně jako táhlo závěru. Je to zbraň ve své době průkopníkem částečně plastové konstrukce, což je pažba, pažbička a předpažbí.
M4 je americká útočná puška, která vychází z řady AR-15. M4A1 je základní typ útočné pušky, teoreticky je zkrácenou verzí pušky M16, od níž se liší teleskopickou pažbou a kratším předpažbím. Je to standardní zbraň americké armády a objevuje se ve výzbroji mnoha další, mj. i České republiky (verze M4 A3 pro speciální jednotky).